AKTUALITET

Lushnje/ Ushtroj dhune fizike ndaj xhaxhait, arrestohet 42 vjecari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan shtetasin F. B., 42 vjeç, banues në Ardenicë, Lushnjë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj xhaxhait të tij.

Po nga këto struktura u procedua penalisht shtetasi K. Gj., 29 vjeç, banues në Elbasan për veprën penale “Shpërdorimi i tokës” pasi në fshatin Thanasaj, ka filluar punimet në një sipërfaqe toke prej 1 hektarë (në pronësi të kompanisë në të cilën ky është adminitrator) duke e mbushur këtë tokë are me inerte duke i ndryshuar asaj destinacionin.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim A. K., 60 vjeç, banues në Vlorë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button