AKTUALITET

Manastirliu paralajmëron masa për festa: Ekspertët po vlerësojnë situatën

Nga Parlamenti, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka paralajmëruar se mund të ketë masa anti-COVID shtesë për festa, pasi grumbullimi i njerëzve do të jetë më i lartë. Ministrja deklaro  se ekspertët e shëndetësisë po vlerësojnë situatën nëse do të ketë masa shtesë.

“Jemi para festave kur padyshim presim të rriten shkëmbimet ndërveprimet dhe është një situatë sa delikate po ashtu dhe fluide, ndaj ekspertët e shëndetësisë po vlerësojnë këtë situatë për masat që do të nevojiten, për mbrojtje.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Duke filluar nga 4 janari të gjithë punonjësit në administratë dhe supermarkete duhet të paraqesin kartën e vaksinimit atë të shërimit ose antigenin çdo 8 ditë. Jemi duke vlerësuar situatën dhe po vijojmë me investimet”, tha ministrja

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button