AKTUALITETCOVID-19

Mbi 5600 pacientë aktivë me virus në gjithë vendin, dalin shifrat e Covid: Dy të vdekur dhe qindra raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e pacientëve me Covid të infektuar gjatë 24 orëve të fundit, shkruan neësbomb.al. Referuar të dhënave zyrtare bëhet me dije se janë 2,859 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë, 352 qytetarë.

Fatkeqësisht dy pacientë nuk e kanë fituar dot betejën me virusin dhe kanë ndërruar jetë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Përditësimi i shifrave të Covid – Ministria e Shëndetësisë

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 2,859 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 352 qytetarë, në këto bashki: 152 në Tiranë, 23 në Durrës, 20 be Fier, 14 në Gjirokastër, 12 në Vlorë, 11 në Elbasan, 10 në Kavajë, Kamëz, 7 në Shkodër, Dibër, Lushnje, Sarandë, 6 në Shijak, Tepelenë, Memaliaj, 5 në Mallakastër, Kuçovë, 4 në Vorë, Devoll, Berat, 3 në Tropojë, Krujë, Skrapar, 2 në Vau Dejës, Malësi e Madhe, Mirditë, Rroskovec, Korçë, Pogradec, Dimal, Gramsh, 1 në Kukës, Lezhë, Kurbin, Rrogozhinë, Delvinë, Poliçan, Cërrik.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Janë 5633 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 136 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 2 humbje jete me SARS-COV2 pozitiv; dy qytetarë nga Tirana 56- 88 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Janë shëruar 426 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 194,452 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (10 Dhjetor 2021)

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Raste të reja ditore          352

Të shëruar në 24 orë       426

Të shtruar në spitale       136

Humbje jete në 24 orë     2

Testime ditore                 2,859

Testime totale              1,416,414

Raste pozitive                203,215

Raste të shëruara          194,452

Raste Aktive                      5,633

Humbje jete                      3,130

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë           2,688

Fier                 617

Gjirokastër     556

Shkodër          393

Durrës             364

Berat               274

Elbasan           244

Vlorë                196

Lezhë               127

Korçë               84

Kukës               46

Dibër                44

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button