AKTUALITET

“Me bimë medicinale”, misteri i avionit të vogël që u rrëzua në Kelmend, një “Fuoristradë” mori pilotin dhe pasagjerin (DETAJE)

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me avion e vogël që është rrëzuar ditën e sotme në zonën e Kelmendit në Malësinë e Madhe.

Bëhet me dije se avioni i vogël tip “piper” ka bërë ulje të detyrueshme pasi ka pasur një defekt.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Avioni është ulur fillmisht, më pas ka tentuar të ngrihet por nuk ka arritur, pasi është përplasur me disa pisha dhe është ulur serish.

Mirëpo ajo që e bën mister këtë ngjarje është se pas incidentit, një makinë tip fuoristradë e bardhë ka ardhur dhe ka marrë 2 persona që gjendeshin në avionin privat, pilotin dhe pasagjerin të cilët sipas personave që ndodhen në vendngjarje flisnin shqip.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Sipas burimeve në avionin e vogël janë gjetur disa bimë medicinale.

Policia nodhet në vendnin e ngjarjes dhe po puno për zbardhjen e ngjarjes.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 04.10.2021, rreth orës 12:30, është marrë informacion se në zonën e Vermoshit, në kufirin ndarës ndërmjet Shqipërisë dhe Malit të Zi (vendi i papërcaktuar) është rrëzuar një avion i vogël.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Menjëherë janë nisur shërbimet nga DVP Shkodër dhe Komisariati i Policisë Malësi e Madhe, së bashku me Policinë Kufitare për verifikimin e rastit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button