AKTUALITETBOTA

Me çantën plot me kokainë drejt Italisë, arrestohet 29-vjeçari

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi i janë gjetur 3 kilogram kokainë. Siaps mediave fqinje mësohet se qytetari me shtetësi italiane dhe me origjinë nga Kampania është kapur nga karabinierët gjatë momentit kur ai po zbriste nga një anije e cila po vinte na Shqipëria.

Në çantën e tij të shpinës policia arriti të gjein tre blloqe të ambalazhuara, të cilat nga ekzaminimi i mëpasshëm duke përdorur reagjent drop-test rezultuan se ishin “kokainë” me peshën totale prej 2.884 kg e cila shkonte afërsisht 250.000 euro.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"


Gjatë kontrollit përveç sasisë së drogës atij iu sekuestrua një makinë, 3 celularë dhe gjashtë mijë euro.

29-vjeçari indetiteti i të cilit nuk është bërë me dije për mediat italiane po mbahet në paraburgim, ndërkohë që autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button