AKTUALITETBOTA

“Më i kërkuari i fundit”, kush është shqiptari i rrezikshëm që Luksemburgu e futi në listën e zezë (EMRI-FOTO)

Autoritetet evropiane kanë shtuar së fundmi në listën e personave të shpallur në kërkim edhe një shtetas shqiptar. Bëhet fjalë për për Edinjo Pultin, i dyshuar për disa krime, përfshirë Luksemburgun.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

“Më i kërkuari” i fundit i Luksemburgut akuzohet për tentativë vrasjeje, por edhe për trafik të paligjshëm të armëve, municioneve dhe eksplozivëve, raportojnë mediet e huaja.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Edinjo Pulti, shtetas shqiptar i lindur në vitin 1981, dyshohet për tentativë vrasje në Luksemburg. Më datrën 2 Gusht të vitit 2020 ai u përfshi në një përleshje në Pétange, në qendër të qytetit.  

Sipas Europol, shqiptari Pulti ka goditur disa herë me thikë dy persona. Një nga dy viktimat është goditur në bark dhe ka mbetur i plagosur rëndë. Një urdhër-arresti evropian dhe ndërkombëtar është lëshuar për të në janar 2021.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button