AKTUALITET

“Më kanë vjedhur paratë”, tepelensi njofton Policinë, arrestohet për kallëzim të rremë, në shtëpi i gjejnë hashash dhe fishek

Një 42 vjeçar nga Tepelena është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia pasi ka bërë kallëzim të rremë. Ai ka telefonuar uniromat blu duke pretenduar se i kishin vjedhur paratë në shtëpi, por më vonë nga hetimet ka rezultuar se ka gënjyer.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa dhe 219 fishekë model 56.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Informacioni i Policisë/ Tepelenë

Specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë arrestuan në flagrancë shtetasin A. S., 42 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Ky shtetas u arrestua pasi ka njoftuar shërbimet e Policisë, duke pretenduar se i kishin vjedhur një shumë parash në banesë, por nga veprimet hetimore rezultoi se ai kishte bërë deklarim të rremë para punonjësve të Policisë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa dhe 219 fishekë model 56.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Materialet në ngarkim të shtetasit A. S. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprat penale “Kallëzim i rremë”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button