POLITIKË

“Miqtë përtej oqeanit kanë vendosur”, flet Nikollë Lesi: Lulzim Basha president i ardhshëm, dyshja Berisha-Meta marrin opozitën

Gazetari Nikoll Lesi ka deklaruar këtë të premte se “miqtë përtej oqeanit” kanë vendosur që kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të jetë Presidenti i ri i Shqipërisë.

Po sipas parashikimit të Nikoll Lesit, dyshja Berisha-Meta do të marrin në dorë fatin e opozitës shqiptare.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Postimi

Miqtë përtej Oqeanit, ata që po mbajnë Bashën në këmbë edhe kur elektoratin demokrat po e merr ish-kryeministri Berisha, kanë vendosur që Lulzim Basha të jetë President Republike, natyrisht pas largimit të Ilir Metës.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Kryeministri Rama është shprehur hapur se emrin e Presidentit të Republikës do ta votojë në bashkëpunim me PD, natyrisht me Lulzim Bashën.

Por nisur nga komplikacionet e mëdha dhe që nuk iu dihet fundi në PD, kur Berisha ka mobilizuar taborret kundër Selisë Blu, kanë nxjerrë në plan të parë që jo vetëm Rama ta zgjedhë Presidentin me PD, por do të jetë pikërisht Lulzim Basha si President 2022-2027.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Kjo mund të jetë dhe një mënyrë për ta qetësuar situatën në PD, ku pas kësaj zgjedhje si President, dyshja Berisha-Meta do të jenë kupola drejtuese e Opozitës.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button