DIETASHËNDETI

Mjaltë, lëng karrote dhe hurma – Kjo recetë ndihmon anemikët dhe ju mbron nga viruset.

Ulja e nivelit të hemoglobinës në gjak, pavarësisht nga numri i qelizave të kuqe të gjakut (eritrocitet), zvogëlon aftësinë e gjakut për të transportuar oksigjenin në qeliza, duke çuar në anemi. Në mjekësinë popullore ekzistojnë disa receta për rritjen e hekurit në gjak. Në veçanti, kjo bombë me vitamina dhe eliksiri shërues është një ilaç jashtëzakonisht i mirë dhe i provuar për rritjen e hemoglobinës, ngritjen e nivelit të qelizave të gjakut dhe përmirësimin e numrit të përgjithshëm të gjakut. Bëni menjëherë, përveçse është super e shëndetshme, është shumë e shijshme!

PERBERESIT: 20 ml mjaltë, 200 g arra të copëtuara ose të bluara, 100 g rrush të thatë, 100 g hurma, 200 ml lëng karrote, 20 ml lëng panxhari, 2 limona organikë me lëvore

Marketing në FieriWeb

PROCEDURA: Lani limonët mirë dhe pritini në gjysmë. Hiqni farat, grijeni atë dhe shtrydhni lëngun. Nëse keni blerë limonët në shitore jo organike, atëherë qëroni ato. Vendosni limonët e shtypur në një kavanoz qelqi 1 litër. Pastaj shtoni mjaltë dhe karota të shtrydhura dhe lëng panxhari. Përzieni mirë.

Më pas kësaj përzierje shtoni arra të prera imët ose të shtypura, hurma të copëtuara dhe rrush të thatë. Përzieni mirë përsëri. Do të merrni rreth 1 kg përzierje të shijshme dhe të shëndetshme shëruese. Ruajeni të mbyllur fort në një kavanoz qelqi, në frigorifer. Shtoni pak më shumë mjaltë nëse është e nevojshme. Merrni një ose dy lugë tre herë në ditë para çdo vakti. Nuk ka efekte anësore përveç rritjes së energjisë. Kontrolloni gjakun pas një ose dy javësh. Do të befasoheni.

Marketing në FieriWeb

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button