AKTUALITET

Moti i ‘furishëm’ lë qindra pasagjerë në det të hapur/ Trageti i linjës Vlorë-Brindis, nuk arrin të ankorohet si pasojë e dallgëve të mëdha

Trageti i linjës Vlorë Brindisi nuk ka mundur te ankorohet mengjesin e sotëm për shkak të erës së fortë dhe dallgëve të mëdha. Mëngjesin e sotëm sapo u akostua , keputi gjithe cimat (litarët) dhe doli përsëri ne raden e Vlores në pritje për përmisimin e kushteve hidrometeorologjike të cilat sipas kapitenerisë së portit pritet të jenë optimale mbas orēs 12.00 të mesditës. 

Ndërkohë të gjithë 129 pasagjerët të cilët udhëtonin me këtë traget nuk kanë mundur të zbresin duke qëndruar nē det të hapur.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button