BOTA

Moti i keq shënon viktimën e parë në Itali, 67-vjeçari humb jetën mes rrymës së ujit, zhduket bashkëshortja e tij.

Ekipet e shpëtimit rifilluan kërkimet e tyre të hënën për një çift që rezulton i zhdukur prej motit ekstrem që goditi Italinë jugore gjatë fundjavës duke shkaktuar edhe dëme të konsiderueshme materiale.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Trupi i një 67-vjeçari gjetur nga përmbytjet pranë qytetit sicilian Scordia nga ekipet e shpëtimit ndërsa gruaja e tij 54-vjeçare rezulton e zhdukur.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Çifti thuhet se kishte tentuar të largohej nga zona me makinën e tyre përpara se të përfshihej nga ujërat në rritje.

Siçilia, Kalabria, Basilikata dhe Pulia mbeten në gatishmëri në lidhje me motin ekstrem, që prishën argjinaturat në provincat e Trapanit dhe Katanias.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Kryebashkiaku i Katanias, Salvo Pogliese ka mbyllur shkollat ​​e qytetit, parqet dhe varrezat.

Shkencëtarët thonë se ndryshimet klimatike të shkaktuara nga aktiviteti njerëzor po i bëjnë ngjarjet ekstreme të motit më të shpeshta dhe madje edhe më intensive.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button