AKTUALITET

Ndihmoi dy persona të arratiseshin nga policia, arrestohet 32-vjeçari në Fier

Një 32-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit pasi ka ndihmuar për tu larguar dy persona, të cilët nuk i janë bindur urdhërit të Policisë për të ndaluar për të ushtruar kontroll.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Policia njofton se është arrestuar shtetasi D. Sh., 32 vjeç, banues në Fier, si edhe u shpallën në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve A. I., 35 vjeç,(i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje) dhe S. S., 36 vjeç, banues në Fier( i dënuar më parë për tentativë vrasje).

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Arrestimi i shtetasit D. Sh. u bë pasi ka ndihmuar për tu larguar shtetasit A. I dhe S. S., të cilët nuk i janë bindur urdhërit të Policisë për të ndaluar për të ushtruar kontroll.

Njoftimi i Policisë:

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në DVP Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. Sh., 32 vjeç, banues në Fier, si edhe u shpallën në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve A. I., 35 vjeç,(i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje) dhe S. S., 36 vjeç, banues në Fier( i dënuar më parë për tentativë vrasje).

Arrestimi i shtetasit D. Sh. u bë pasi ka ndihmuar për tu larguar shtetasit A. I dhe S. S., të cilët nuk i janë bindur urdhërit të Policisë për të ndaluar për të ushtruar kontroll.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier ne ngarkim të shtetasit D. Sh., si autor i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Përkrahja e autorit të krimit” dhe në ngarkim të shtetasve A. I dhe S. S., si autor të dyshuar për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë”.

Nga specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier u arrestua në flagrancë shtetasi A. N., 49 vjeç, banues në Fier pasi në vendin e quajtur “Rotondo e parkut” duke drejtuar automjetin tip “Iveco” ka aksidentuar këmbësorin shtetasin A. L., 50 vjeç, banues në Fier,  i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në aksin rrugor Fier-Patos, një automjet i paidentifikuar ka aksidentuar dhe është larguar nga vendngjarja, shtetasin E. Xh., 36 vjeç, banues në Mallakastër i cili ishte duke udhëtuar me një motomjet dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë u procedua penalisht shtetasi M. Ç., 66 vjeç, banues në Lushnjë pasi dyshohet se ka kanosur bashkëshorten e tij e cila ishte e pajisur me urdhër mbrojtje.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button