MOTITË NDRYSHME

Nis ‘vapa’/ Sa do të jenë temperaturat ditën e sotme, pasditja sjell… 

Sipas MeteoAlb orët e para të ditës në vendin tonë do të jenë në dominimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe kalimeve të lehta të vranësirave në zonat malore.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Por mesdita dhe pasditja kryesisht sjellin zhvillim të vranësirave në vend duke krijuar mundësi për reshje shiu në zonat malore dhe pjesërisht zonën e ulët. Ndërsa bregdeti në pjesën më të madhe do të jetë në ndikimin e motit të qëndrueshëm.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button