KOSOVARAJONI

“Non grata” e dy zyrtarëve rusë nga Kosova, reagon ambasada ruse në Serbi: Asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore

Ambasada e Rusisë në Serbi ka reaguar për shpëlljen “non grata” të dy zyrtarëve rusë nga Ministria e Jashtme e Kosovës.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Në reagimin e ambasadës ruse thuhet se nuk e njohin pavarësinë e Kosovës, ndaj edhe asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore për Rusinë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

“Ne nuk e njohim ‘pavarësinë’ e Kosovës dhe në përputhje me rrethanat, ‘qeverinë’ rajonale dhe strukturat e tjera. Për ne asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore”, thuhet në reagimin e ambasadës ruse.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button