AKTUALITET

“Nuk kemi para për të mbijetuar, janë lekët e prindërve”, ja çfarë vendimi mori Gjykata pas kërkesës së ish-gjyqtares Enkeleda Hoxha për vlerën e sekuestruar në banesë

Gjykata e Posacme rrëzon kërkesen e Enkelda Hoxhes ish-gjyqtares se Kruj»s e cila kerkonte kthim të vlerës monetare të sekuestruar në banesën e saj gjatë kontrollit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sipas ish-gjyqtares lekët e sekuestruara jane pensioni dhe kursimet e prindërve dhe u duhen atyre nevoja jetike.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ne seancë ka qenë e pranishme edhe vetë gjyqtarja e cila mes lotësh ka deklaruar se fëmijet dhe prindërit e saj jane në kufijte e mbijeteses. Ndërsa prokurorët kërkuan rrëzimin e kërkeses.

Kujtojmë se ne 11 shkurt të këtij viti në banesen e saj janë gjetur dhe sekuestruar dhjetë mijë dollarë e cila me pas u vu ne pranga.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Gjatë kontrolleve u pikasur 10 mijë dollarë kesh, të cilat i mori SPAK, dhe ish-gjyqtarja u arrestua bashke me 9 persona te tjere pasi kishin ne plan të lironin të dënuarin për vrasje Saimir Petani. Avokati Aldo Tabaku ishte pjesë e skemës bashkë me sekretaren e gjykatës, Manuela Mallakuçi dhe ekspertin mjeko-ligjor, Shkëlqim Korbi.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button