MOTITË NDRYSHME

Orët me diell mbizotërojnë sot në gjithë vendin, temperaturat shkojnë në 24°C

Në vend po vijon moti i kthjellët falë presionit të lartë atmosferik e po kështu parashikohet edhe dita e premte. Orët me diell do të jenë mbizotëruese si dhe vranësira të lehta kalimtare kryesisht në juglindje.

Gjatë mëngjesit nuk do të mungojnë mjegullina dhe vesa. Era do të fryjë me drejtim verilindje e  juglindje e lehtë e përkohësisht në mesditë mesatare në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 1 deri 2 ballë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të ndjeshme:

– në zona malore 1 deri 16 °C;

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

– në zona e ulëta 5 deri 24 °C;

– në zona bregdetare 9 deri 23 °C.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button