AKTUALITETPOLITIKË

Partinë Demokratike Dega Fier e paskan nxjerr nga Selia, kane ndrruar bravat naten te derguarit e Bashes (veprim idiot).

Nga Ermal Hamataj: “Partinë Demokratike Dega Fier e paskan nxjerr nga Selia;- kane ndrruar bravat naten te derguarit e Bashes(veprim idiot).

Nuk me vjenë keq per disa syresh, sepse ca prej tyre meritojnë mos me shkel fare atje por më prek fakti se ajo Seli deri para 6-7 vjetesh ishte prone PAZOT dhe sot paska dal zot Basha !

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Para nja 6-7 vjetësh, si perfaqesues ligjor i PD Dega Fier, me therret Kryetari Deges Z.Luan Baçi dhe me thot kemi nje problem me zyrat.

Problemi ishte se brenda Selise se PD, Bashkia Fier i kishte dhene me qira nje pjesë te saj nje Radioje, pronari te ciles nuk pranonte te negocionte me dalë vullnetarishtë, fundja kishte nje Kontratë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Habitem fillimisht se mendoja qe godina ishte ne pronesi te Ministrise se Brendshme ose te Mbrojtjes per shkak se ishte “Shtepia e Oficerve”, por rezultoi qe jo, ishte ende ne pronesi te Bashkise Fier . Më thonë që duhet të bëjm gjyq(mqs isha avokat në profesion).

Ok do e bejm gjyqin thash por si mund te beja nje gjyq me Bashkine Fier, Radio Fierin, Ministrine…kur te gjitha ishin te Partise Socialiste dhe une të perfaqësoja PD ?!

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Largohem prej aty dhe mendimi pare ishte :”ska mundesi, 8 vjet ne pushtet PD dhe Sali Berisha dhe as Selitë e tyre spaskan siguruar”……nga nje mendim ne tjetrin me merr ne telefon Enkelejd Alibeaj dhe me thotë eja te Hotel Fieri.

Shkoj ulem me të dhe më tha jo vetem qe duhet të zhvilloja dhe fitoja gjyqin por duhej edhe nje vendim gjykate i paapelueshem sepse ishin prag zgjedhjesh.- me vete mendoja keta duan te gjithe te ma fusin mua tani se ska mundesi te realizohet.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Gjyqi filloi dhe caktohet nje gjyqtar thuajse moshatar imi, nga me te miret ne Shqiperi, i ndershem, i aftë, i drejtë dhe mbi të gjitha fjala politikë për atë ishte asgjë, Engert Pëllumbi.

U arritë ajo qe mu kërkua mua dhe Av Klaudio Dhima; Partia Demokratike Dega Fier ishte zyrtarisht pronare e Selisë së vetë “per aq kohe sa do ekzistoj Partia Demokratike e Shqiperise”, vendimi ishte me ekzekutim te menjehershem sigurisht..!

Pra ajo Seli nuk eshte e Lulzim Bashes, ajo eshte e Partise Demokratike dhe kjo e fundit eshte e anëtarëve te saj;- Po edhe imja, madje ca me shumë e imja se kam emrin në ato letra.”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button