POLITIKË

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së, këto janë vendimet që u morën

Ka përfunduar pas rreth 1 orë e 30 minuta mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ku u morën disa vendime të rëndësishme.

Në mbledhjen e sotme anëtarët e Këshillit zgjodhën kryetarin e tyre të ri, e cila është Arta Sakja, që zëvendësoi në këtë post të shkarkuarin Edi Paloka.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Gjithashtu u zgjodhën edhe anëtarët e rinj të Kryesisë, të cilët janë: Agron Kapllanaj, Gazmend Koduzi, Xhemal Gjunkshi, Helidon Bushati, Xhelal Mziu.

Ndërkohë, u zëvendësuan edhe Sekretarët e shkarkuar dhe u zgjodhën emrat e rinj:

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Kreshnik Çollaku – Sekretar për Emigracionin

Flamur Hoxha – Sekretar Organizativ

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Indrit Sefa – Sekretar për Ligjet dhe Zgjedhjet

Roland Bejko – Sekretar për Pushtetin Vendor

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button