AKTUALITET

Plot 2 vite nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, qytetarët e Durrësit përkujtojnë 51 viktimat duke ndezur qiri ditën e nesërme (Njoftimi)

Ditën e nesërme mbushen plot 2 vite nga tërmeti i 26 nëntorit ku humbën jetën 51 persona të zënë nën rrënojat e shtëpive që nuk mundën të qëndronin përballë tërmetit me magnitudë 6.4 të shkallës rihter.

Qytetarët e Durrësit kanë njoftuar së do të mbildhen përpara bashkisë në sheshin kryesor për të ndezur nga një qiri në kujtim të personave që ndërruan jetë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

“Le të mblidhemi së bashku dhe të ndezim një qiri në nder të viktimave që humbën jetën nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019-tës. Në orën 17:00, 26 nëntor, sheshi i Bashkisë Durrës”-thuhet në njoftim.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button