MOTITË NDRYSHME

Qëndroni në shtëpi, stuhia e fuqishme pritet të godasë vendin ditën e sotme në këtë orë

Pas ditës së djeshme me mot me diell, por me temperatura shumë të ulëta sot do të rikthehen sërish reshjet e shiut që do të jenë në formën e  stuhisë pothuajse në të gjithë vendin.

Pas orës 15:00 stuhia pritet të godasë Tiranën për të kaluar drejt pjesës së lindjes së vendit. Kjo pasdite do të gjejë të gjithë vendin në kushte të motit të keq.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditën e premte vendi do të jetë nën ndikimit e motit të paqëndrueshëm. Rreshjet e shiut parashikohen të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Dëbora për shkak të rënies së temperaturave do të përfshijë edhe lartësi deri kodrinore më e theksuar në veri. Ndërsa, ditën e shtunë do të kemi përsëri një mot të ftohtë dhe me reshje të dendura shiu.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button