AKTUALITET

Qeveria merr vendim/ Shpronësohet ndërtesa e “Sarajeve të Toptanëve”, zbulohet shifra që është paguar për pronarët…

Qeveria shqiptare ka shpronësuar ndërtesën e “Sarajeve të Toptanëve” e cila nga sot është pronë e Bashkisë së Tiranës.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar dokumentin e VKM-së, duke thënë se Bashkia e Tiranës i paguan 2.5 mln dollarë pronarëve për ndërtesën monument kulture.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

“Me vendim te qeverise shqiptare, nga sot, ndertesa e Sarajeve eshte prone e Bashkise se Tiranes si muze i qytetit qe do evokoje traditen, si dhe historine diplomatike. Paguhet 2.5mln USD pronareve per ndertesen monument kulture”, shrkuan Veliaj.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button