POLITIKË

Rama i paralajmëroi se nuk do i mbronte nëse shkelnin ligjin, kryeministri mbledh sot kryebashkiakët socialistë

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot në mesditë kryebashkiakët socialist. Burime për mediet bëjnë me dije se takimi do të zhvillohet në orën orën 12:00, ndërkohë që nuk dihet ende nëse do të ketë një deklaratë për mediat, apo mbledhja do të mbahet me dyer të mbyllura.

Kujtojmë se takimi i fundit i Ramës me drejtuesit vendorë ka qenë në fillim të muajit Korrik, pak ditë pas arrestimit të ish-kreut të Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe, ku kreu i qeverisë u vendosi disa objektiva dhe u kërkoi që të vijonin me reformat.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Më herët Rama i paralajmëroi kryebashkiakët se nuk do të mbrojë asnjë prej tyre nëse kapen me shkelje dhe abuzime me postin gjatë ushtrimit të detyrës.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button