MOTITË NDRYSHME

Reshje gjatë gjithë ditës dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për këtë të shtunë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 06°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 13°C.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -3°C në 2°C dhe në zonat e ulëta nga -1°C në 05°C.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button