AKTUALITET

Reshje shiu dhe erë, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla në portin e Vlorës

Për shkak të motit të keq që ka goditur vendin, Kapiteneria e Vlorës ka njoftuar pezullimin e lundrimit për mjetet e vogla lundruese.

Sipas parashikimit të motit, në gjirin e Vlorës era do të jetë në drejtimin Jug-Juglindje me forcë 5-6bft, 10-15m/s. Kapiteneria njofton se janë pezulluar të gjitha mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit, me përjashtim të transportit ndërkombëtar detar.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button