KRONIKËRAJONI

Sekuestrohen 43 kg marijuanë në kufirin me Greqinë, pranga dy shqiptarëve

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke pasi janë kapur me një sasi të konsiderueshme kanabis sativa në kufirin greko-shqiptar.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Policia greke bën me dije se në pranga ra drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, përkatësisht 33 dhe 28 vjeç.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Sipas mediave vendase mësohet se gjatë operacinit policia greke gjeti brenda automjetit dhe sekuestroi 2 çanta  me 41 pako që përmbanin 43 kg e 100 gram marijuana.

Gjithashtu gjatë kontrollit të automjetit u gjetën dhe sekuestruan 2 celularë dhe 3 karta SIM.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button