AKTUALITETBOTA

Shpërndanin drogë, policia italiane shkatërron bandën shqiptare, arrestohen 4 persona

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat italiane bëjnë me dije se në pranga kanë rënë katër shqiptar nga mosha 29-vjeç deri në atë 39-vjeçaren.

Marketing në FieriWeb

Të paktën 80 raste janë dokumentuar që shqiptarët ishin furnizues të personave të varur nga droga. Shkëmbimi bëhej kryesisht në parkimet e qendrave tregtare ku ishin funksionale edhe gjatë bllokimit të covid-19.

Pas disa muajsh hetimesh shqiptarët u zbuluan se merreshin me shpërndarjen e drogës dhe brenda pak kohësh kishin bërë një shumë të madhe parash.

Marketing në FieriWeb

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button