AKTUALITET

Shpërthimi me tritol i “Range Rover” te Komuna e Parisit, zbulohen 4 kallëzimet ndaj ish-noteres Rezarta Koçi

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë, tek Komuna e Parisit, ku u shpërthye me tritol “Range Rover” i ish-noteres Rezarta Koçi.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Bëhet me dije se gjatë 3 viteve të fundit, janë bërë 4 kallzime penale ndaj saj që kanë të bëjnë me shpërdorim detyre, mashtrim, fshehje të ardhurash dhe mospagim i taksave dhe tatimeve.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Burime për media raportojnë se në 2019 është kallzuar penalisht, për shpërdorim detyre dhe mashtrim, duke pretenduar se i ka përvetësuar një shumë parash, në lidhje me një pasuri të llojit hotel.

Sipas 4 kallëzuesve noterja akuzohet se u ka përvetësuar atyre shuma të konsiderueshme parash, si dhe për kontrata shitje të pasurive të paluajtshme.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Dyshohet se pikërisht shpërthimi me tritol ka të bëjë me konfliktet që ka pasur me parë noterja.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button