MOTITË NDRYSHME

S’ka reshje, por ulen ndjeshëm temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje vetëm në orët e oara të mëngjesit. Nga mesdita pritet që reshjet të ndalen dhe pritet të kthehen të enjten.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të ndejshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 07°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 12°C.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4-5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje në bore. Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -3°C në 01°C dhe në zonat e ulëta nga -1°C në 05°C.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button