BOTA

Tragjike/ 22 persona humbin jetën dhe 16 në gjendje të rëndë pasi konsumuan alkool

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Turqi, ku 22 persona kanë ndërruar jetë ndërsa 16 të tjerë janë në gjendje të rëndë, pasi konsumuan alkool të paligjshëm.

Mediat vendase raportojnë se vdekja e tyre ka ardhur si pasojë e helmimit nga konsumimi i pijes.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Lidhur me këtë rast policia ka arrestuar 4 persona, ndërkohë zyra e gurvenatorit bëri me dije se 11 nga personat që ndërruan jetë ishin shtetas të huaj.

Çmimet e pijeve alkoolike në tregje, restorante dhe bare janë rritur në muajt e fundit për shkak të situatës së vështirë dhe pandemisë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button