BOTA

TRAGJIKE/ Përmbyset varka me emigrantë, 20 persona humbin jetën në kufirin Francë-Angli

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kanalin pranë Calais, pasi një varkë me emigrantë të cilët ishin nisur për në Angli, është mbytur. Lajmi u bë me dije nga autoritetet franceze.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Kryeministri francez Jean Castex tha se mbytja e anijes ishte një “tragjedi”, duke shtuar se ata që vdiqën ishin viktima të “kontrabandistëve kriminelë”.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ndërkohë policia thotë se më shumë se 20 persona kanë vdekur, sipas raportimit të agjencisë së lajmeve AFP. Një operacion shpëtimi është ende duke u zhvilluar, pasi një peshkatar dha alarmin, tha një zëdhënës i rojes bregdetare franceze.

“Mendimet e mia janë me shumë të zhdukur dhe të plagosur, viktima të kontrabandistëve kriminalë që shfrytëzojnë shqetësimin dhe lëndimin e tyre,” tha presidenti Castex.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button