BOTAKURIOZITETELIFESTYLE

Trofeu që la shumë njerëz pa fjalë/ Kampionet femra vlerësohen me ‘kastravecin e artë’, shpërthejnë polemikat

Leganes luajti finalen e një turneu kundër Getafe dhe skuadra fituese mori trofeun përkatës. Kastraveci ka qenë si “mascot” i Leganes prej vitesh dhe quhet “Super Pepino”.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Sidoqoftë, kjo formë e çmimit (trofeut) la shumë njerëz pa fjalë, sepse e konsiderojnë atë se ksist dhe me zemërim të madh komentuan foton e publikuar në rrjetet sociale të vetë Leganes.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Pavarësisht këtij detaji që u bë tejet “viral”, Leganés e fitoi trofeun e femrave në futboll në fushë, pasi luajti një ndeshje të shkëlqyer kundër Getafe.

Futbollistet e drejtuara nga Jero Marcos mundën 4-1 mysafiret dhe fituan “kastravecin e artë”, që i vlerëson ato si kampione të edicionit të dytë të këtij trofeu. Midis Leganes dhe Getafe ka edhe rivalitet derbi në Madrid.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button