AKTUALITETLAJMI FUNDIT

Tropojë/ Të humbur prej orësh në zonën e Lekbibaj, shpëtohen dy turistët belg. Njëri i dëmtuar në këmbë

Dy turistë nga Belgjika, një djalë i moshës 25 vjeç dhe një vajzë 26 vjeçe, duke eksploruar natyrën në zonën e Lekbibaj, kanë humbur rrugën në një zonë të thellë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Duke u munduar për të dalë nga terreni i vështirë, 25-vjeçari është dëmtuar në këmbë. 

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Turistët kanë njoftuar Policinë dhe kanë kërkuar ndihmë, pasi 25-vjeçari nuk ecte dot për shkak të dëmtimeve që kishte marrë në këmbë. 

Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë dhe pas disa orë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e dy turistëve, në vendin e quajtur “Stakaj”.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Turistët janë transportuar me ambulancë në spitalin e Tropojës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Turistët belg kanë falënderuar punonjësit e Policisë që i erdhën në ndihmë.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button