AKTUALITET

U kapën me mallra kontrabandë, policia bllokon kamionët në Levan

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Tre drejtues kamionësh janë vënë nën hetim, pasi janë ndaluar nga policia në Levan të Fierit.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Uniformat blu bëjnë me dije se dyshohet se ata transportonin mallra për të cilat nuk dispononin faturë tatimore.

Nën hetim janë vënë personat e identifikuar me iniciale R. D., 55 vjeç, banues në Rrogozhinë, K. B., 45 vjeç, banues në Tiranë dhe R. Zh., 47 vjeç, banues në Gjirokastër.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Pritet që tre drejtuesit e mjeteve të përballen me akuzën për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”. Ndërsa materialet në lidhje me këtë çështje janë referuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button