COVID-19LAJMI FUNDITSHËNDETI

Ulet numri i viktimave nga COVID-19, 467 raste të reja, 182 të shtruar në spital

Tre viktima dhe 467 raste të reja me Covid-19, janë regjistruar në 24 orët e fundit me Covid-19 në vendin tonë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se numri më i lartë i të infektuarve është regjistruar në Tiranë me 168 raste të reja, 36 në Selenicë, 20 në Krujë, 18 në Lushnje, 17 në Durrës, 15 në Vlorë, 14 në Kamëz, 13 në Elbasan, Gramsh, 12 në Berat, 11 në Fier, 10 në Korçë, 9 në Kurbin, Himarë, 8 në Shkodër, Kukës, Patos, Gjirokastër, 7 në Lezhë, Kuçovë, 6 në Mat, Sarandë, 5 në Vorë, Mallakastër, 4 në Dibër, 3 në Tropojë, Shijak, Bulqizë, 2 në Pukë, Mirditë, Kavajë, Rroskovec, Divjakë, Këlcyrë, Poliçan, 1 në Malësi e Madhe, Has, Përmet, Tepelenë, Dimal, Cërrik, Peqin.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Janë 8,951 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 182 pacientë, nga të cilët 40 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19 tre qytetarë: Dy qytetarë nga Durrësi 58 dhe 74, një qytetar nga Tirana 70 vjeç. 

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Janë shëruar 691 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 160,130 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (03 Tetor 2021)

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Raste të reja ditore        467
Të shëruar në 24 orë      691
Të shtruar në spitale       182
Humbje jete në 24 orë     3
Testime ditore                 2,592

Testime totale              1,213,726

Raste pozitive               171,794
Raste të shëruara         160,130
Raste Aktive                     8,951
Humbje jete                     2,713

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             3,876
Durrës             941
Fier                  787
Shkodër          765
Vlorë               556
Elbasan           475
Berat               373
Lezhë              353
Korçë              235
Gjirokastër      223
Kukës              195
Dibër               172

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button