AKTUALITET

Uroi Pavarësinë me foton e Enver Hoxhës, deputeti i PS “nuk bën mbrapa”: S’jam nip i tij, ama nuk harrohet historia! Ka udhëhequr luftën

Deputeti socialist Bujar Çela thotë se ish-diktatori Enver Hoxha ka kontributet e tij në luftën për çlirimin e atdheut dhe figura e tij nuk mund të bëhet nul. I pyetur një ditë më pas për reagimet që shkaktoi urimi i Pavarësisë me foton e Hoxhës, deputeti i PS tha se historia e kombit nuk harrohet.

“Në atë Komision ka njerëz që janë nipër të Isa Toskës. Unë nuk jam nip i Enver Hoxhës, por jam si të gjithë shqiptarët dhe nuk mund ta harroj historinë nga e cila kemi ardhur ne si komb”, u shpreh paraditen e sotme Bujar Çela, kur u pyet për foton në grupin e Komisionit të Sigurisë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Deputeti i PS tha se Enver Hoxha ka udhëhequr luftën për çlirimin e atdheut dhe vendi nuk ka nxjerr udhëheqës tjetër.

“Unë i përkas atyre që e njohin dhe mendoj që figura e Hoxhës nuk mund të quhet nul. Ka dhe ai kontributet e tij në luftë përderisa ne nuk kemi nxjerr ndonjë udhëheqës tjetër që e ka udhëhequr këtë luftë. Po të jetë se ka ndonjë udhëheqës që pretendon që gjyshi a stërgjyshi i tij e ka udhëhequr këtë luftë, të shprehet. Historianët janë aty, letrat janë aty.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Shumë herë kemi bërë padrejtësisht armiq, kriminela dhe pastaj kemi refelektuar. Këto fakte janë nga më të ndryshmet. Që nga Balli Kombëtar, Legaliteti, të cilët ishin armiq pastaj u rreshtuan te kampi fitues mbi nazifashizmin”, shtoi ai.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button