AKTUALITET

Vdekja e 4 rusëve në Qerret, Prokuroria e Kavajës jep informacion: Disponojmë një serë provash!

Prokuroria e Kavajë ka dhënë informacion zyrtar për vdekjen misterioze të 4 turiëstëve rus në një resort në këtë qytet.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Prokuroria thotë se ka regjistruar procedimin penal për vdekjen e rusëve në mjediset e SPA të hotel “Gloria Palace”, si dhe disponon një serë provash, të cilat nuk i bën publike deri në përfundim të hetimeve. Po ashtu janë marrë deklarimet e personave që kanë dijeni për ngjarjen e rëndë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Në përgjigje të interesimit të medias informojmë opinionin publik se deri në këtë fazë të hetimit në dinamikë janë administruar një sërë aktesh e provash në funksion të çështjes të cilat janë në verifikim nga ana e prokurorisë.

Janë marrë gjithashtu deklarimet e personave që kanë dijeni për veprën penale.Të gjitha këto prova po vlerësohen në raport me njëra-tjetrën për të përcaktuar dhe ecurinë e mëtejshme të hetimit”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Kujtojmë se Natalia Burenkova, 58 vjeç, Sergei Burenkova, 60 vjeç, dhëndri i tyre Nikita Belousov, 37 vjeç dhe vajza Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe, u gjetën të pajetë pak javë më parë në një hotel në Qerret të Kavajës.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button