KRONIKËVIDEO

VIDEO/ Familjarët e Mateos nuk ikin në shtëpi edhe pse u errësua, kërkojnë sa më shumë firma për të varur Klodian Çalamanin

Ndonëse erdhi nata dhe pritej që të shkonin në shtëpi për të pushuar pas një ditë tepër të lodhshme, familjarët e vogëlushit Mateo nuk kanë ndërmend të largohen nga sheshi kryesor i Fierit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Në orët e vona të darkës, familjarët vijojnë të ftojën qytetarët të firmosin për peticionin që kanë nisur ditën e sotme për varjen e Klodian Çalamanit, 38-vjeçari që vrau në mënyrë mizore Mateon.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Familajrët të dëshpëruar nga dhimbja e madhe i kërkojnë qytetarëve që të firmosin pro varjes sëe Çalamanit pasi një njeri i tillë nuk meriton të qëndroj në burg.

Mbështetja ka qenë e madhe në radhët e qytëetarëve, madje gazetaërt e pranishëm ditën e sotme në Gjykatën e Fierit i janë bashkuar këtij peticioni.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button