KRONIKËVIDEO

VLORË/ Goditet një tjetër rast i aktivitetit të kundërligjshëm në fushën e lojërave të fatit. Arrestohen në flagrancë 2 shtetas

Vlorë

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Vijojnë kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Goditet një tjetër rast i aktivitetit të kundërligjshëm në fushën e lojërave të fatit.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Sekuestrohen pajisje kompjuterike, lëndë e dyshuar narkotike dhe një shumë parash.

Në vijim të punës për evidentimin dhe ndëshkimin e paligjshmërisë në fushën e lojërave të fatit, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasit:

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

-B. S., 35 vjeç dhe E. F., 22 vjeç, banues në lagjen “24 Maji”, Vlorë.

Gjatë kontrollit në një ambient në lagjen “Pavarësia 3”, me pronar shtetasin B. S. dhe punonjës shtetasin E. F., u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 9 pajisje kompjuterike të cilat dyshohet se shërbenin për ushtrimin e lojërave të fatit.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në këtë ambient u gjetën dhe u sekuestruan një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, 1 aparat celular dhe një shumë parash që dyshohet se është përfituar nga kjo veprimtari e kundërligjshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button