AKTUALITET

Vlorë/Vihen në pranga 4shtetas, shpallen në kërkim 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë, në vijim të punës për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin N. K., banues në Borsh, pasi u konstatua duke kryer ndërtim në një banesë një katshe, pa leje nga autoritetet
kompentente.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë shpallën në kërkim shtetasit S. S., 34 vjeç dhe S. J., 31 vjeç, të dy banues në fshatin Armen, Vlorë, pasi dyshohet se ditën e djeshme, për motive të dobëta kanë tentuar të marrin në makinë forcërisht shtetasin A. S. Vijon puna për kapjen e tyre.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë, arrestuan në flagrancë shtetasit:

-E. C., 23 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi;
-Y. Ç., 39 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi;
-A. B., 21 vjeç, banues në Tiranë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button