MOTITË NDRYSHME

Vranësira dhe kthjellime që sjellin temperatura të ulëta, në këtë zonë të vendit pritet të ketë reshje bore ditën e sotme

Territori shqiptar do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme të cilat vijnë nga veriu I kontinentit europian duke sjellë një rënie të ndjeshme të temperaturave. Vendi ynë në pjesën më të madhe të ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare por në juglindje pritet që vranësirat të sjellin reshje të pakta dëbore në zonat malore. 

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga -7 gradë deri në 11 gradë celcius.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Era do të fryjë e fortë në det duke arritur shpejtësinë 50/km në orë nga drejtimi verior veri-lindor duke sjellë dallgëzim deri në 4 ballë.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button