KRONIKË

Vrasja në Laç, si u ekzekutua ish-polici sapo doli nga makina

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë nga atentati në Laç. Xhelal Reçi është qëlluar në qendër të Laçit sapo ka zbritur nga makina tip Benz, ku ishte drejtuar për të hapur biznesin e tij.

Në momentin që është qëlluar, Xhelal Reçi ka tentuar të largohet për t’u mbrojtur pas biznesit të tij, por nuk ka mundur dot t’i mbijetojnë plagëve dhe ha humbur jetën. Xhelali njihej si njeri i urtë dhe i qetë.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Xhelal Reçi dyshohet se është ekzekutuar për shkak të të birit, Besnikut. Kjo është pista kryesore ku po hetohet për momentin, ndërsa po krijohen lidhjet me atentatin e dështuar për eliminimin e tij fizik të një viti më parë.

I biri Besnik Reçi njihej si një person tejet problematik, ku sherret dhe konfliktet i kishte të shumta me personat në Laç e më gjerë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Që prej kohës që i është bërë atentati, Besnik Reçi ka qëndruar pothuajse i fshehur dhe nuk ka lëvizur në ambiente të hapura, për shkak të frikës se mund ta vrisnin.

I ati, me eksperiencën e ish-policit është munduar disa herë për të shuar problemet e të birit, ka ndërhyrë te personat me të cilët ka pasur probleme.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button