AKTUALITET

Vrau 28 vjeçarin me thikë dhe i plagosi të vëllanë në Elbasan, policia arreston autorin

Policia ka arritur të arrestojë autorin e vrasjes së 28 vjeçarit Florenc Kovaçi dhe plagosjes së vëllait të këtij të fundit, Mikel Kovaçi në Elbasan.

Gjatë arresitmi policia ka arrestuar edhe thikën me të cilën autori goditi dy vëllezërit, ndërkohë që mësohet se ai e ka pranuar krimin.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Elbasan

Kapet në kohë rekord autori i dyshuar i vrasjes së 28 vjeçarit dhe i plagosjes së vëllait të tij, mbrëmjen e sotme.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale mjeti prerës (thikë) me të cilën autori kreu krimin.

Falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë të Komisariatit të Policisë Elbasan dhe ato të DVP, veprimeve të shpejta hetimore e profesionale, krehjes së zonës dhe kontrolleve të shumta, u bë e mundur kapja e autorit të dyshuar të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Shërbimet e Policisë kapën dhe shoqëruan në Polici për veprime të mëtejshme shtetasin Ardit Hida 24 vjeç, i cili u kap në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese”.

Gjithashtu u bë e mundur gjetja dhe sekuestrimi në cilësinë e provës materiale i thikës me të cilën ky shtetas plagosi dy vëllezërit, ku si pasojë e plagëve të marra njëri prej vëllezërve shtetasi F.K., rreth 28 vjeç, banues në Elbasan ka ndërruar jetë ndërsa vëllai tjetër shtetasi M.K.,19 vjeç, ndodhet në spital për ndihmë mjeksore.

Reklama në FieriWeb - "Veronesi" Caffe

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button