SHOWBIZ

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë aktorja e njohur turke.

Aktorja e njohur turke, Semra Dinçer, ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Mediat turke bëjnë me dije se aktorja turke vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh, betejë të cilën nuk ka arritur ta fitojë.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Familjarë, miq dhe kolegë janë tronditur ngaa lajmi i hidhur. Semra Dinçer ka lindur në vitin 1965 në Ankara.

Ajo e filloi karrierën e aktrimit në vitin 1980 në Ankara Art House. “Ali”, “Zerk”, “Bana Bir Ask Sarkisi Soyle”, “Filler ve Çimen”, “Beni de Gotur”, “Turkish Pasaport”, “Dongel Kerhanesi”, ishin vetëm disa nga filmat e fundit në të cilët ka luajtur.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button