AKTUALITETSOCIALE

Zbulohet sa do të jetë shpërbilimi për pensionistët në fundvit

5 mijë lekë të reja do të jetë shpërblimi që do të marrin pensionistët për festat e fundvitit. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj gjatë raportimit të saj në Komision.

Sipas saj, 34 milionë dollarë, të cilat janë siguruar tashmë, do të ndahen për të moshuarit.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Më tej ajo ka thënë se bonusi i fundvitit është zë më vete dhe bashkë me indeksimin e çon rritjen e pensioneve në 5% në vit.

“Janë 660 mijë pensionistë në vend që do të përfitojnë bonusin e Vitit të Ri, por jo rritje të pensioneve gjatë vitit të ardhshëm”, ka thënë Ibrahimaj.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button