AKTUALITET

ARRSH: Këto janë akset ku duhet të lëvizni me kujdes, përdorni zinxhirë dhe goma dimërore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje me gjendjen e rrugëve pas reshjeve të dendura që kanë përfshirë vendin.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Përmes një postimi në rrjetet sociale ARRSH njofton se reshjet e shiu që kanë përfshirë të gjithë vendin nuk kanë sjellë bllokim të qarkullimit të automjeteve.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ndërkohë në Llogara, në Boboshticë-Dardhë km 7-14, Dedaj-Razëm ka pasur reshje dëbore. Në këto akse drejtuesit e mejteve nga policia këshillohen që të bëjnë kujdes dhe të jenë të pajisur me zinxhirë dhe goma dimorërore.

 Në këto akse drejtuesit e mjeteve këshillohen të bëjnë kujdes, duke respektuar sinjalistikën dhe duke u pajisur me me zinxhirë dhe goma dimërore.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Njoftimi i plotë i ARRSH:

Reshje shiu dhe dëbore kanë përshkuar të gjithë vendin, por pa sjellë probleme për bllokimin e qarkullimit të mjeteve🚕

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

❄️Reshje dëbore ka pasur në Llogara, në Boboshticë-Dardhë km 7-14, Dedaj-Razëm km i fundit.

🚜Kontraktorët kanë punuar gjatë natës me mjete borëpastruese për pastrimin e rrugës nga bora, shpërndarjen e kripës dhe nga materialet inerte në ato segmente ku kanë vijuar reshjet e shiut🌧

⚠️Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore 📵🚸 të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore 🚦të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button