AKTUALITET

Bashkia e Vlorës paralajmëron qytetarët: Stuhi e fortë do godasë vendin, shmangni lëvizjet në akset problematike

Bashkia Vlorë, ka njoftuar se qyteti pritet që të përfshihet nga reshje masive shiu dhe stuhi të forta gjatë orëve në vijim.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Përmes një postimi në “Facebook” Bashkia paralajmëron qytetarët që të shmangin lëvizjet dhe parkimet në akset problematike.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Po ashtu, thuhet se për çdo nevojë urgjente të kontaktojnë me autoritet përkatëse të Bashkisë Vlorë.

Njoftimi i plotë:

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Të nderuar qytetarë! 

Reshjet e shiut do të intensifikohen gjatë orëve në vazhdim dhe me stuhi te forta, për këtë arsye do t’ju luteshim të shmangni lëvizjet e panevojshme me automjete në akset problematike si dhe parkimin e automjeteve në to. 

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Paralajmërimet e meteorologëve për rreshjet me intensitet kërkojnë  të jemi të kujdesshëm!  Për çdo nevojë urgjente  kontaktoni me Shërbimet Publike të Bashkisë dhe Ujësjellës Kanalizime, ose në faqen tonë zyrtare në “Facebook”. 

Kujdesuni për vehten dhe familjet tuaja!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button