KRONIKË

Gjobitën padrejtësisht me 400 mijë lekë një dyqan fruta-perimesh në Fier, pas denoncimit të ministrit, vihen nën hetim dy inspektorët e AKU-së

Dy inspektorët e AKU-së të cilët kanë gjobitur padrejtësisht me 400 mijë lekë një dyqan fruta-perimesh janë vënë nën hetim. Ky rast u denoncua nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja.

Pas denoncimit në njësinë Antikorrupsion, u proceduan penalisht për veprën penale “Shpërdorim detyre” dy punonjës të AKU Fier, konkretisht shtetasit:

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

M. K., 48 vjeç, banues në Fier dhe D. S., 33 vjeçe, banuese në Fier, të dy me detyrë inspektorë terreni pranë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Dega Rajonale e Qarkut Fier.

Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin, me veprimet e tyre kanë shpërdoruar detyrën duke mos mbajtur aktet e konstatimit gjatë kontrollit të ushtruar në datat 13.09.2021 dhe 14.09.2021 në subjektin e shtetasit E. M”, njofton Policia.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale.

Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button