KRONIKË

“Ndodhi”, kjo ishte fjala e vetme që tha Klodian Çalamani para hetuesve, ja çfarë u gjet tjetër në banesën e autorit

Klodian Çalamani është marrë disa here në pyetje nga hetuesit përpara grupit hetimor, ndërkohë që referuar burimeve ai nuk ka thënë asnjë të dhënë mbi krimin e rëndë.

“NDODHI”, kanë qenë fjalët e vetme të 38-vjeçarit përpara hetuesve. Ndërkohë është mësuar se në banesën e 38-vjeçarit përveç xhupit të gjetur të të miturit që çoi hetuesit në gjetjen edhe trupit të të miturit, ka gjetur edhe disa lodra.

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

Nuk dihet nëse ato kanë qenë të Mateos apo lodra që janë gjetur rastësisht në banesën e Çalamanit. Ndërkohë që në ditët në vijim pas qetësimit të situatës pritet që në pyetje të merren edhe familjarët e të voglit.

Nje ngjarje e rende tronditi Fierin dhe gjithe Shqiperine nje dite me pare. Nje femije vetem 8 vjec u rrembye dhe u vra ne menyre makabre nduke e qelluar me lopate nga 38 vjecari Klodian Çalamani.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Ky i fundit nuk e kishte per here te pare dhunen ndaj te miturve, pasi ne vitin 2012 ai rrembey nje vajze vetem 16 vjece dhe e torturoi per disa munta ne shtepine e tij i ndihmuar dhe nga persona te tjere mes te cileve xhaxhai i viktimes se dites se djeshme.

16 vjecarja fatmiresisht i shpetoi brutalitetit ekstrem te Calamanit, por fati nuk ishte me 8 vjecarin Mateo, i cili nuk arriti te shpetonte i gjalle nga ‘kthetrat’ e monstres nga Fieri.

Reklama në FieriWeb - "BUZI STORE"
Reklama në FieriWeb - Sisteme Ngrohje "BLLOSHMI"

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button