BOTALIFESTYLE

“Po përdor sozi”/ Mediat ndërkombëtare: Kim Jong nuk është i njëjti person

Çdo gjë që rrethon udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, është erëzuar me një atmosferë të caktuar misteri, e rritur padyshim nga fshehtësia e regjimit të Koresë së Veriut. 20minutos shkruan se tani, thashethemet janë shkaktuar nga ndryshimi i pamjes së diktatorit.
Në paraqitjet e tij të fundit publike, Kim ka qenë më i hollë (besohet të ketë humbur rreth 20 kg), me një stil flokësh më pak radikale se zakonisht, me një ngjyrë të lëkurës së nxirë dhe larg Maos së tij tradicionale. Disa analistë besojnë se ky ndryshim rrënjësor i përgjigjet një strategjie të vjetër të kryer nga diktatorë të ndryshëm gjatë historisë: përdorimi i kopjeve për t’i zëvendësuar ato në aktet zyrtare.

Këto zëra vijnë pasi është raportuar se Koreja e Veriut është duke kërkuar pasardhësin e Kim, mes frikës se shëndeti i diktatorit është përkeqësuar, pas humbjes së peshës në mënyrë të papritur. Thashethemet e tjera sugjerojnë që Kim i është nënshtruar një operacioni për implantimin e një brezi gastrik që e bëri atë të humbasë peshë.

Marketing në FieriWeb

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button