MOTITË NDRYSHME

Shijoni ditën sot, e enjtja me mot me diell dhe temperatura deri në 27°C

Ditën e enjte do të vijojë ndikimi i rrymave të ngrohta jugore të cilat do të sjellin vranësira e diell, ndërsa në veri vranësirat deri të dendura. Reshjet e shiut parashikohen të përkohshme në veriperëndim dhe në formën e shtrëngatave.

Era do të mbetet e vrullshme me drejtim jugor deri 10m/sek. Në pjesën bregdetare erë e fortë 15-20m/sek e cila do të sjellë dallgëzim në dete të forcës 5 deri 6 ballë. Masat ajrore më të ngrohta me origjinë jugore do të rrisin temperaturat kryesisht në vlerat e mesditës:

Reklama në FieriWeb - Bar "C'est la vie"

– në zona malore 9 deri 22 °C;                                                                          – në zona e ulëta 13 deri 27 °C;
– në zona bregdetare 15 deri 27 °C.

Reklama në FieriWeb - “OAZI I PISHAVE”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button